niebo-istnieje

 

 

Zmienia zupełnie myślenie o tym, co po śmierci...co dalej? Przecież wiemy, że Niebo istnieje, ale czasami jest jakaś bariera. Kiedy czytałam tę ksiażkę, bariera znikła, a pojawiło się pragnienie, aby za chwilę Tam być, doświadczyć... .I pozostały: wiara, nadzieja, miłość!

panjestztoba

 

 

 

Bóg zawsze jest przy Nas, zawsze! Wtedy, kiedy jest bardzo trudno, ponuro i wydaje się, że nie damy rady. Trzeba uważać, aby Go nie przeoczyć, trzeba być czujnym, by słyszeć Jego szept:" Pokój z tobą! Nie bój się niczego! Nie umrzesz!"

czystegoserca
Niezwykle istotna treść pokazująca wartość czystości szczególnie w Roku Życia Konsekrowanego. I nie tylko dla zakonników, sióstr zakonnych, czy tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa, ale do wszystkich również tych powołanych do życia w małżeństwie

 

Czytaj więcej...

dlaczegobog

Bóg uzdrawia kogo chce, i kiedy chce. Stajemy wobec wielkiej tajemnicy. Dlaczego nie uzdrawia tych, którzy są czasami najbliżej...? Tylko mówi" wystarczy ci mojej łaski...". Bóg jest miłosierny dla tych, dla których chce, i nie ze względu na nasze zasługi ani dobre uczynki.

malzenstwo

 

 

Tylko zanużeni w Bogu i Jemu ufający małżonkowie mogą w pełni doświadczyć pięknej, głębokiej, małżeńskiej miłości. To nie tylko teoria, ale prawda poparta świadectwami... 

moc uwielbienia
Uwielbienie przemienia nas wewnętrznie, pozwala doświadczyć Bożej obecności w mocy Ducha Św! Bóg pragnie abyśmy oddawali mu chwałę bez względu na to, czy jest nam dobrze, czy bardzo trudno.Właśnie taką postawę musimy przyjąć, aby pokonać przeciwności życia! Uczę się tego każdego dnia... 

szymon piotr

Lektura tej książki skłania  do refleksji: Ile w każdym z nas jest cech Piotra? I jeśli wydaje Ci się, że pewnie niewiele, to możesz bardzo mylić się. Ja zdziwiłam się: porywcza, gwałtowna...Ale piękne jest to, że takich powołuje Pan, uzdalnia do bycia uczniem, posyła, aby paść baranki i owce z Jego stada.

uzdrowiciel


Myślę, że wystarczy fragment:" Nie jest rzeczą właściwą, gdy pragniemy uzdrowienia z wrzodu, a jednocześnie jesteśmy sparaliżowani przez nasz egoizm, zakażeni naszymi urazami i oślepieni przez naszą pychę. Bóg chce nie tylko  uzdrawiać części naszego ludzkiego ciała. On chce zdrowia całego Ciała Jego Syna."

nowi ewangelizatorzy"Tu znajdziemy wiele konkretnych wskazówek, jak ewangelizować z Mocą. Niezwykle bogate doświadczenie ewangelizacyjne samego autora pokazuje, jak przejść śmiało i z entuzjazmem od słów do czynów.
"

czas walki"Autor porusza temat walki duchowej obecnej w życiu każdego wierzącego człowieka. Podaje wiele cennych wskazówek jak radzić sobie z różnorodnymi zagrożeniami. Bardzo często wracam do tej książki. Warto!
"

uwolnij"To piękne wezwanie do poddania się działaniu Ducha Świętego, który pragnie nas ukształtować na swoich uczniów, przynoszących obfite owoce. Budzi zapał do kroczenia za Panem. Zachęcam do lektury pozostałych publikacji tej autorki.
"
 

radosc

  

 

"Mała,  pozornie „niepozorna” książeczka. Zaryzykowałabym stwierdzenie: kerygmat w pigułce. Może nam pomóc zarówno w zbliżeniu do Jezusa, jak i dzieleniu się Nim. Pobudza do odważnego głoszenia Dobrej Nowiny.""Mała,  pozornie „niepozorna” książeczka. Zaryzykowałabym stwierdzenie: kerygmat w pigułce. Może nam pomóc zarówno w zbliżeniu do Jezusa, jak i dzieleniu się Nim. Pobudza do odważnego głoszenia Dobrej Nowiny."

prowadzenie

 

  

"Tutaj znajdziemy odpowiedzi na istotne pytania. Jak rozpoznać cichą mowę Ducha Świętego pośród zgiełku rozmaitych impulsów, które do nas docierają? Jak wykształcić w sobie wrażliwość na głos Boga? Jak wytrwać w słuchaniu Go nawet wtedy, gdy mamy własne pomysły na życie? Dość istotne i ważne mogą być również  szczegółowo objaśnione sposoby, na które Bóg może do nas przemawiać."

uwierz

 

 

"Niezwykle proste, jasne, kerygmatyczne nauczanie oparte na bogactwie Słowa Bożego. Moje serce rozpala Bożą Miłością i pragnieniem służenia Jezusowi. Pozwolę sobie przytoczyć słowa abp Henryka Hozera:  Pozwala dotknąć Syna Człowieczego, jak kobieta ewangeliczna, która mówiła do siebie:” Żebym się choć jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa”.(Mk 5, 28)"